Ο Εδμόνδος Ευπατρίδης πεινάει. Πεινάει πολύ. Και θέλει να φάει κουνέλι. Ένα ωραίο, τροφαντό, οικόσιτο κουνέλι. Γι 'αυτό αποφασίζει να πάει στην πόλη. Στην πόλη, όμως, τα κουνέλια έχουν γείτονες. Κι οι γείτονες μπορεί να είναι πολύ απαιτητικοί. Ή και πολύ ευγενικοί... Καημένε Εδμόνδε, τι σου έμελλε να πάθεις!
Νέα Υόρκη, 1933. Από τότε που μπορεί να θυμηθεί τον εαυτό της, η εντεκάχρονη Άννι ζει στο ορφανοτροφείο. Οι μέρες εκεί περνούν μαρτυρικά, και γι’ αυτό..
Το Must Παγούρι Πλαστικό με Καπάκι 450 ml διατίθεται σε 4 glitter σχέδια (Fabulous, I Need More Space, Rainbow, My Shiny Star) και είναι ιδανικό αξεσο..
Το βιβλίο αυτό σκοπό έχει να προσφέρει στους μικρούς μαθητές κάθε δυνατή βοήθεια στο μάθημα της Γλώσσας. Γι' αυτό κάθε μάθημα περιλαμβάνει: - Αναλυτικ..
Περιέχει το παραμύθι και ΔραστηριότητεςΚάποτε ζούσε ένας ξυλοκόπος με τη γυναίκα του και τα εφτά παιδιά τους. Το μικρότερο όμως όταν γεννήθηκε ήταν τό..